تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

شور و شعور و شعر و شعار مردم

  انقلاب اسلامی

  شور و شعور و شعر و شعار مردم

  دگرگونيهای بنيادی:پیداست که یک انقلاب راستین، همه ی نهادها ومسائل را دگرگون می کند انقلاب یک سلسله اصلاحات نیست یک سری ویرانگریها وبازسازیهاست.دگرگونی ودگرسازی، این دگرگونی ودگرسازی باید در همه ی شئون:سیاسی،اقتصادی،نظامی،فرهنگی،هنری،ادبی،اجتماعی و اخلاقی پدیدارگردد.

  لحظاتی که بتاریخ ارزش میدهند :تاریخ در بیشتر اوقات وایام مسیری یکنواخت دارد تا انجا که گفته اند: تاریخ تکرار مکررات است. تنها چیزی که تاریخ را از یک تکرار ملالت آور رهائی میدهد؛انقلاب است. لحظاتی که انقلابات وجود می ایند وجریان می یابند.تنها لحظه هائی است که تاریخ بنوئی از بلوغ میرسد ودوباره متولد می شود،درواقع لحظات ارزشمند تاریخ همان  لحظه های تولد ورشد انقلابهاست. انقلابهای اصیل به مردم؛ وجدان انقلابی میدهد واحساس انقلابی را برمی انگیزد وادبیات انقلابی از همین نقطه شروع به شکل گرفتن وگسترش یافتن می کند. یقینا انقلاب اسلامی ما با این عظمت وبا این اصالت و گسترش؛ تاریخ ما و تاریخ ادبیات مارا دگرگون خواهد ساخت ؛صدها وهزارها اثر دراین باره به وجود خواهد امد.

  شعور،شعار،شعروشعارمردم.يکی از مظاهرعميق و اصالت اين انقلاب،انعکاس بی سابقۀ آنست در شعور تعبيری مردم. واين کلام سخنی عادی نيست. اين خون جوشانی است که بشکل کلمات جاری گشته و حقيقت محضی است که با همۀ حرارت،حیات،تبديل به فرياد شده است.

  در تاريخ نهضتهای انقلابی ؛شعارهایی که یک جمعيت منقلب را به هیجان و حرکت در می آورد  هميشه گوياترين گفتار است؛چرا که اين شعارها که در ايران همواره شعر گونه بوده است از قلب جماعت می جوشدو به قلب جماعت باز می گردد.

  آری،انقلاب ما از اين جهت يکی از غنی ترين ،زنده ترين و با ايمان ترين انقلاب های تاريخ است،در اين انقلاب؛در و ديوار مملکت از جمله ها و عبارتها پر شده است.  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 14 بهمن 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : تاریخ ,انقلاب ,انقلابی ,ترين ,مردم ,شعور ,شعار مردم ,انقلاب اسلامی ,
  شور و شعور و شعر و شعار مردم

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149378
 • بازدید امروز :333982
 • بازدید داخلی :19626
 • کاربران حاضر :142
 • رباتهای جستجوگر:709
 • همه حاضرین :851

تگ های برتر